Rind Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rind

+2
dnir_angel
Ertugrul Kulaksizoglu
6 posters

Rind Empty Rind

Mesaj  Ertugrul Kulaksizoglu Perş. Ağus. 28, 2008 11:53 am

Rind Grup110
2004 yilinda elektro gitarda Deprem Gürdal ve bas gitarda Ertugrul Kulaksizoglu tarafindan "DePReM" ismi altinda Ankara'da kurulan grup,kadrosunu 2006'da davulda Can Güler ve vokalde Çagatay Sen'in katilmasi ile tamamladi. 2007 baslarinda 6 sarkilik bir demo hazirladi ve Ankara,Eskisehir & Istanbul'da sahne aldigi üniversite senlikleri, bar programlari& konserler ile dinleyici kitlesini genisletti.

Mayis 2007'de, jüride Tarkan Gözübüyük, Volkan Basaran, Demirhan Baylan,Murat Beser, Safak Ongan & Hakan Kursun gibi isimlerin yer aldigi ve 500’ünüzerinde basvurunun oldugu Sony Ericsson Unistar Müzik Yarismasi’na "Oyun"isimli sarkisiyla katildi. Eskisehir'de düzenlenen ön elemelerde basarigösterip son 15 finalist grup arasinda yerini aldi. Bes ay sonraIstanbul'da düzenlenecek olan final gecesine ismini "Rind" olarakdegistirerek katilan grup, bu yarismadan 2.'lik derecesiyle ayrildi.

2008 baslarinda çalismalarina hiz vermek amaciyla Istanbul'a yerlesen Rind,Mart ayinda üçüncüsü düzenlenen Jack Daniel's Rock Müzik Yarismasi'na"Kelepçe" isimli sarkisiyla katildi ve son 10 finalist grup arasina adiniyazdirdi. Türkiye'nin degerli müzisyenleri, Sebnem Ferah & TarkanGözübüyük, Rolling Stone dergisi Müzik Editörü Alper Bahçekapili, HiveMüzik Editörü Olie Kornelsen, New Order Grubu Bas Gitaristi Peter Hook veLive Nation Baskan Yardimcisi Phil Bowdery'den olusan jüri, Istanbul'dadüzenlenen final gecesinde "Rind" grubunu 1.'lik ile ödüllendirdi. Bununüzerine Amerika'da ikincisi düzenlenen Global Müzik Festivali'ne davetedilen Rind, her biri farkli bir ülkeye mensup dünyanin dört bir yanindangelen 8 amatör rock grubu arasinda Türkiye'yi temsilen yerini aldi.Nashville'de geçirdigi süre zarfinda daha önce Barbara Streisand, U2, JulioEglasias, Shania Twain ve REM gibi ünlü isimlerle çalisan prodüktör DavidBarbe ile "Kelepçe" isimli sarkisini yeniden kaydetme sansini yakaladi.Lynchburg'daki Jack Daniel's Damitim Evi'nde düzenlenen renkliorganizasyonda ise canli sahne performansini sergiledi. 29 ülkeden gelenyaklasik 450 basin mensubu ve özel kurulus temsilcilerinin takip ettigifestivalde Rind büyük begeni topladi. Global Müzik Festivali, Hard-Fi,Carbon / Silicon ve Black Rebel Motorcycle Club gruplarinin sahne almasiylasona erdi. Türkiye'ye döndükten sonra ise, yine Jack Daniel's'insponsorlugunda gerçeklesen; Edremit, Burhaniye, Izmir, Mugla, Antalya veMersin'i kapsayan yaz turnesinde bir dizi konser verdi. Böylelikle, RollingStone & Billboard dergileri; Hürriyet, Milliyet, Aksam gazeteleri veçesitli televizyon kanallarinda da boy göstermeye basladi.

Su siralar yeni besteleri üzerinde yogunlasan Rind, bar programi için deçalismalarina hiz verdi. Bestelerini tarz konusunda belirli bir kalibasokmaktan kaçinan grup, konserler & bar programlari için ise listesindeTürkçe Pop, Alternative Rock, Modern Rock tarzlarinda çesitli sarkilarbulunduruyor. Grup üyelerinin hedefleri açisindan tatminkar bir albüm ileTürk Rock piyasasinda yer almayi planlayan grup, bunun için fazla acelecidavranmamakta ve hazirliklarini büyük bir titizlikle sürdürmektedir.
Ertugrul Kulaksizoglu
Ertugrul Kulaksizoglu
Rind *Bass Gitar*
Rind *Bass Gitar*

Rind Empty Geri: Rind

Mesaj  dnir_angel C.tesi Ağus. 30, 2008 9:04 pm

deprem=>sıfıraltı=>RİND
Very Happy
dnir_angel
dnir_angel
Yeni Rind Fanı
Yeni Rind Fanı

Kadın

Mesaj  raphet Cuma Eyl. 05, 2008 1:29 pm

abi grup neden dagıldı yaa ??sorun neydi ki? acıklayabılırmsınız?
raphet
raphet
Yeni Rind Fanı
Yeni Rind Fanı

Erkek

Mesaj  Ertugrul Kulaksizoglu Paz Eyl. 07, 2008 9:16 pm

Grubun dağılması gibi bir durum söz konusu değildir...
Yeni bir vokalle yolumuza devam edeceğiz şarkılarda veya tarzımızda hiç bir değişiklik olmayacak...
Çok yakında konserler ve eski bestelerimizin yanı sıra yepyeni şarkılarla yeniden huzurlarınızda olacağız...
Sevgiler...
Ertugrul Kulaksizoglu
Ertugrul Kulaksizoglu
Rind *Bass Gitar*
Rind *Bass Gitar*

Mesaj  raphet Paz Eyl. 07, 2008 9:42 pm

yanlıs anlamayın ama cagatay şen ın sesıyle grup daha bi güzeldi..sankii...sizce en az cagatay kadaar ii bi ses bulabılecekmısınız?merak ediyorm...hayırlısı
raphet
raphet
Yeni Rind Fanı
Yeni Rind Fanı

Erkek

Mesaj  Ertugrul Kulaksizoglu Salı Eyl. 09, 2008 9:51 am

raphet demiş ki:yaa rind grubunun bi anlamı kalmadı bence artık...kım ne derse desin cagatay rind grubunu goturen kişiydi bana gore yada en azından ole gozukuodu...keşke ayrılmasaydı...inş. bundan sonrakı yasamında ii işler cıkarırsın...

yanlış anlaşılıcak bi tarafı kalmamış zaten sanırım bu laflardan sonra...yeterince yanlış olmuş!! Smile Çağatay hala sevdiğimiz saydığımız bir arkadaşımızdır ama bu noktada grubumun hakkını savunmam gerektiğini düşünüyorum. Söylediklerin çok ağır ve bilip bilmeden sarfettiğin sözler Smile
Bu grup bir beste grubudur, 5 seneden beri kattettiği yolu ne bar programlarında cover yapmaya borçludur ne de buna benzer herhangi birşeye... Rind kendi tarzı ve kendi şarkılarıyla bu uzun yola bir başlangıç yapmıştır, Çağatay bu şarkılara ses vermiş ve sizin için ön planda görünmüş olabilir fakat geniş bir perspektifte baktığın zaman şarkıların üretim kısmının şu anki üçlüden çıktığını anlayabilirsin...Aslında bu tarz mesajları asla cevaplamak ya da polemiğe girmek istemiyorum lakin bu derece ağır ve eleştiri denemeyecek kadar kısıtlı bir cümleye ("yaa rind grubunun bi anlamı kalmadı bence artık..." bu cümleyi kastediyorum) cevap vermekten kendimi alıkoyamıyorum. Yola çıkışımızdan beri çok sert ağır eleştiriler aldığımızda oldu ama bu tarz anlamsız olduğunu düşündüğüm bakış açıları gerçekten grup için üzücü...
Daha iyisini bulma konusuna gelince... Zaten grup için daha iyisini bulabilmek adına bu ayrılık oldu...

Çok yakında yepyeni şarkılarımızı sizlerle paylaşacağız...

Sevgiler...
Ertugrul Kulaksizoglu
Ertugrul Kulaksizoglu
Rind *Bass Gitar*
Rind *Bass Gitar*

Mesaj  dnir_angel Salı Eyl. 09, 2008 6:16 pm

bi kere grubu kuran insanlar belli deprem ve ertuğrul
bence grubu sırtlayan insan da depremdir , bu benim görüşüm
çağatay sonradan katılmış sesiyle ,tamam harika ses gitar da çalıyor çok iyi de bir müzisyen ama çağatay gitti diye grup bitti gibi bir düşünceye nerden kapılıyorsunuz anlamıyorum
deprem bile solist olabilir ki depremin sesi de çok güzel
şunu da ekleyeyim:yanlış hatırlamıyorsam bir kere daha çağatay gruptan ayrılmıştı.ne değişti?rind berbat besteler mi yaptı,performansları mı kötüleşti ?hayır.
şarkıları yazan çizen insanlar şu gördüğünüz kalan insanlar zaten
o yüzden çaatay gitti rindin sonu geldi gibi insanların moralini bozacak ağır laflar etmeyelim
ben çok kırıldım açıkçası ki ben bu kadar kırıldıysam kaç yıldır bu gruba emek veren bu grubu bugünlere getiren şu harika insanlar nasıl hissediyordur şu anda

evet ben de üzüldüm ama bu kararı veren insanların kararına da saygı duymak ve gelecek günlerin bize nasıl sürprizler getireceğine bakmak gerekir diye düşünüyorum.belki böylesi daha hayırlı olacak,bilemeyiz şimdiden.zaman gösterecek elbette
ve ben inanıyorum ki güzel şeyler olacak.bu gruba olan umudumu da asla yitirmem .

söyleceklrim bu kadar,fikirlerimi söyledim. kimse kalkıp ne biçim konuşuyosun falan da demesin.çok dolmuşum döktüm içimi Very Happy
dnir_angel
dnir_angel
Yeni Rind Fanı
Yeni Rind Fanı

Kadın

Mesaj  mtears Salı Eyl. 09, 2008 7:38 pm

çok üzüldüm çağatay abinin ayrılmasına Sad
herkes için en iyisi olur umarım Smile
mtears
mtears
Yeni Rind Fanı
Yeni Rind Fanı

Kadın

http://www.myspace.com/mtears_

Mesaj  raphet Çarş. Eyl. 10, 2008 3:34 pm

abi ; grubu tanımamızı saglayan tek şey(bana gore) ses(vokal_cagatay) tir.super bi ses ve yetenekti..ben grub kotu iş yapıo demedım ki.sadece o eski tat kalmadı anlamında bi şeyler demee calstım.cunku bı muzık grubundakı en onemli faktor(tekrar bana gore)sestir.vokaldir.bakın rind'i rind yapan su anki forum resminde de gordugumuz gıbı cagataylı olan grup....inş. en az cagatay kadar guzel bi ses bulabılırsınız.cunku ben hala rind i seviyorum ve saygımda sonsuz.o yuzden sadece dusuncemı belırtmek ıstemıstım.elestirelere acık olmanız gerekir.zaten sizd demıssınız bunu yukarıda...ısın acıkcası belkı ben onyargı ıle yaklasıo olabılırım ama yenı sarkılarınızı calısmalarınızı ozellıklede bursada verecegınız konseri(ıns bi gun olur)cok merak ediyorum...
saygılarımla...
raphet
raphet
Yeni Rind Fanı
Yeni Rind Fanı

Erkek

Mesaj  MEHMET Ptsi Eyl. 22, 2008 8:37 pm

kim ne dersedesin RİND tüm haliyle harika
MEHMET
MEHMET
Yeni Rind Fanı
Yeni Rind Fanı

Erkek

Mesaj  Deprem Ptsi Eyl. 22, 2008 9:31 pm

raphet demiş ki:abi ; grubu tanımamızı saglayan tek şey(bana gore) ses(vokal_cagatay) tir.super bi ses ve yetenekti..ben grub kotu iş yapıo demedım ki.sadece o eski tat kalmadı anlamında bi şeyler demee calstım.cunku bı muzık grubundakı en onemli faktor(tekrar bana gore)sestir.vokaldir.bakın rind'i rind yapan su anki forum resminde de gordugumuz gıbı cagataylı olan grup....inş. en az cagatay kadar guzel bi ses bulabılırsınız.cunku ben hala rind i seviyorum ve saygımda sonsuz.o yuzden sadece dusuncemı belırtmek ıstemıstım.elestirelere acık olmanız gerekir.zaten sizd demıssınız bunu yukarıda...ısın acıkcası belkı ben onyargı ıle yaklasıo olabılırım ama yenı sarkılarınızı calısmalarınızı ozellıklede bursada verecegınız konseri(ıns bi gun olur)cok merak ediyorum...
saygılarımla...

mozart ve beethoven bu yorumunu duymasın yoksa mezarda kemikleri sızlar, onların bir vokali bile yoktu Sad

Deprem
Rind *Gitar*
Rind *Gitar*

Mesaj  raphet Salı Eyl. 23, 2008 6:56 pm

BEKLEMEK EN İYİSİ OLACAK HERALDE Smile
raphet
raphet
Yeni Rind Fanı
Yeni Rind Fanı

Erkek

- Similar topics